mala kuze

Kůže

Pro zhotovení našich výrobků používáme převážně třísločiněné hovězinové usně (zpracovaná kůže), u kterých klademe důraz na vysokou kvalitu vypracování. Přírodně činěný materiál dává vyniknout přirozené kresbě kůže a následně zhotovený výrobek je výborným doplňkem svého majitele. Usně jsou převážně italské a české provenience.

material

Kování

Nedílným doplňkem většiny výrobků bývá kovová spona, patent či zámeček. Používáme kování kvalitní jak v povrchové úpravě, tak v samotném účelu používání. Jsou zde zastoupeni výrobci převážně italští, čeští, případně další, kteří svou nabídkou splňují vysoký standard.

Podšívky

Používáme podšívky českých výrobců v různých materiálových i barevných variacích. Při výběru preferujeme nevšednost a nápaditost vzorů, které vhodným způsobem doplní výrobek z kůže.

Nitě a další materiály

Pro šité spojování materiálů používáme pevnou, plně syntetickou nit Amann Synton. Nitě mají vysokou stálobarevnost na světle, jsou odolné vůči oděru, vlhkosti a ostatním povětrnostním vlivům. Pro lepené spoje používáme převážně latexová a další vodou ředitelná lepidla, která nezatěžují životní prostředí.